Służba zdrowia podejmuje wyzwanie (2014)

SFS bada rolę finansowania pozabankowego w umożliwianiu instytucjom medycznym na całym świecie inwestycji w nowe technologie

Nowe badania przeprowadzone przez Siemens Financial Services podkreślają rosnące znaczenie doboru odpowiednich narzędzi finansowych dla powodzenia inwestycji w służbie zdrowia na całym świecie. Badaniem objęto 40 wiodących światowych producentów sprzętu medycznego. 70% z nich w ciągu ostatnich dwóch lat zauważyło wśród swoich klientów rosnące zapotrzebowanie na finansowanie sprzętu medycznego. W tym samym okresie globalna sprzedaż sprzętu medycznego realizowana za pomocą takich narzędzi finansowych, jak leasing i wynajem, wrosła o średnio 6,9% w skali roku. Ponad 60% respondentów przewiduje dalszy wzrost popularności pozakredytowych narzędzi finansowania w nadchodzących dwóch latach.

Ponadto, dwie trzecie respondentów odnotowało rosnące ograniczenia budżetowe wśród swoich klientów w branży ochrony zdrowia. Ponad połowa badanych (57%) zauważyła wzrost zapotrzebowania na strategie finansowania dopasowane do indywidualnych potrzeb podmiotów opieki zdrowotnej. 64% uważa również, że miernik całkowitego kosztu posiadania (TCO) ma rosnące znaczenie w procesie wyboru metod finansowania. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w  coraz większym zapotrzebowaniu na strategie finansowe, które pozwalają  pokryć nie tylko koszt zakupu, ale także pozostałe wydatki związane z nabyciem produktu (np.: instalację, serwisowanie i modernizację).